Mikita – udstillinger

INT. Dogshow  Kassel DE – 9/12-2018

Dommer:  Linda Reinelt-Gebauer, DE
Champion klasse:  Exl 2, Res-Anw Dt Ch. VDH, R-CAC* R-CACIB  (2. bedste tæve)

  • R-CAC vil blive forvandlet til et CAC

Nat. Dogshow  Kassel DE – 8/12-2018

Dommer:  Stefan Wächter, DE
Champion klasse:  VG 1

Nat. Dogshow  Bremen DE – 2/9-2018

Dommer:  Frau Runge, DE
Champion klasse:  Exl 3

Int. Dogshow  Bremen DE – 1/9-2018

Dommer:  Hr. Dux, DE
Champion klasse:  VG 4

Int. Dogshow Lillehammer NO – 18/8-2018

Dommer:  Annette Bystrup, DK
Champion klasse:  Exl 1,   CK, R-CACIB

Int. Dogshow Giessen DE – 5/8-2018

Dommer:  Barbra Pallasky, DE
Champion klasse:  Exl 1,   Anw Dt. Ch. VDH , CAC, CACIB

😀 Idag blev Mikita tysk  Champion VDH 😀

Nordic Dogshow – Melsomvik NO – 3/6-2018

Dommer: Noel Beggs, Ire
Champion klasse:  Exl. 1 CK, 2. btkl R-Cert, R-Nordic Cert

Int. Dogshow FrühjahrSieger- Dortmund DE – 12/5-2018

Dommer:  Dr. J Gerwert, DE
Champion klasse:  Exl 1,   Anw Dt. Ch. VDH , CAC, CACIB, BIR

Med denne sejer blev Mikita  FrühjahrSieger 2018

😀 OG International Beauty Champion C.I.B  😀

Int. Dogshow EuropaSieger- Dortmund DE – 11/5-2018

Dommer:  Jens Bruse, DE
Champion klasse:  Exl 1,   Anw Dt. Ch. VDH , R-CAC, R-CACIB

Saimaa Easter INT. Dogshow – Imatra FIN – 30/3-2018

Dommer: Johnny Andersson Sweden
Champion klasse:  Exl. 2 CK

Saimaa Easter NAT. Dogshow – Imatra FIN – 30/3-2018

Dommer: Myma Shiboleth, Israel
Champion klasse:  Exl. 1 CK

Nordic Dogshow – Bø NO – 18/2-2018

Dommer: Juha Putkonen, FIN
Champion klasse:  Exl. 3 CK

INT. Dogshow – Göteborg SE – 7/1-2018

Dommer: Mikael Nilsson,  Sverige
Champion klasse:  Exl. 2 CK 5. BTKL med R-CACIB*
(*Den 8/8-18 bekræftede FCI at det var opgraderet til et CACIB)

Nordic Dog Show – Göteborg SE – 6/1-2018

Dommer: Eva Nielsen, Sverige
Champion klasse:  Exl.  CK

Int. Dogshow – Stockholm SE – 16/12-2017

Dommer: Christian Jouachicot, France
Champion klasse:  Exl. 2 CK  (og  5. Best Female)

Int. Dogshow – Herning DK – 5/11-2017

Dommer: Laurent Heinesche, Luxenburg
Champion klasse:  VG

Int. Dogshow – Herning DK – 4/11-2017

Dommer:  Branislav Rajic, Slovenien
Champion klasse:  Exl

Dortmund DE – 14/10-2017

Dommer:  Augusto Benedicto III Santos, PH
Champion klasse:  Exl 1, Anw Dt. Ch VDH, R-CACIB

Bundessieger Dogshow – Dortmund DE – 13/10-2017

Dommer:  Linda Reinelt-Gebauer, D
Champion klasse:  Exl 2,   Res-Anw Dt. Ch. VDH * (Res-Anw vil bliver opgraderet til et normal Anw. Dt Ch VDH)

Int. Dogshow- Rostrock DE – 30/9-2017

Dommer:  Rainer Jacobs, D
Champion Klasse: Exl 1,   Anw Dt. Ch. VDH

Int. Dogshow- Eslöv SE – 9/9-2017

Dommer: Björn Einarsve
Champion Klasse: Exl 2 CK, 2. BTKL m R-CACIB *
(*Den 8/8-18 bekræftede FCI at det var opgraderet til et CACIB)

Int. Dogshow- Lillehammer NO – 19/8-2017

Dommer: Irina V Poletaeva, FIN
Champion Klasse: Exl 3 CK, 4. BTKL m R-Cert

Int. Dogshow- Ronneby SE – 6/8-2017

Dommer:  T. Pillement-Heijden
Champion Klasse: Exl 2

Nat. Dogshow- Bremen DE – 6/8-2017

Dommer:  Alex Komorowski, D
Champion Klasse: Exl 1,   Anw Dt. Ch. VDH

Int. Dogshow- Bremen DE – 5/8-2017

Dommer:  Jens Bruse
Champion Klasse: Exl 1,  Anw Dt. Ch. VDH,  R-CAC, R-CACIB

Annual Trophy Dogshow- Hannover DE – 11/6-2017

Dommer:  Bas Bosch, B
Champion Klasse: Exl 2,  Res.  Anw Dt. Ch. VDH* (Vil blive opgraderet til en normalt Anw. Dt Ch VDH)

Int. Dogshow- Hannover DE – 10/6-2017

Dommer:  Dr. W Pepper, DE
Champion Klasse: Exl 2,  Res.  Anw Dt. Ch. VDH,  R-CAC

Int. Dogshow- Norrköping SE – 5/6-2017

Dommer: Toni Dennis, AU
Champion Klasse:  Exl. 4

Int. Dogshow- Norrköping SE – 4/6-2017

Dommer: Andreas Schemel, AT
Champion Klasse:  Exl.

Int. Dogshow- Norrköping SE – 3/6-2017

Dommer: Andrew Brown, AU
Champion Klasse:  Exl. 2 CK,  3. BTKL

Int. Dogshow- Hässleholm SE – 20/5-2017

Dommer: Sara Nordin, SE
Champion Klasse:  Exl. 3 CK

Int. Dogshow- Neumünster DE – 14/5-2017

Dommer: Dr. Jutta Gerwert, DE
Champion Klasse:  Exl 1, Anw. Dt. Ch. VDH,  R-CAC, R-CACIB

Int. Dogshow- Lidköping SE – 7/5-2017

Dommer: Ingrid Anderson, SE
Champion Klasse: Exl. 2 CK, 2. BTKL m R-CACIB

Int. Dogshow- Roskilde DK  – 30/4-2017

Dommer: Uschi Eisner, A
Champion Klasse: Exl. 3 CK

Int. Dogshow- Roskilde DK – 29/4-2017

Dommer: Ole Staunskjær, DK
Champion Klasse: Exl. 1 CK, 1. BTKL CAC, CACIB og BIR

😀 Mikita er nu Dansk Champion 😀

Int. Show- Malmö SE – 19/3-2017

Dommer: Kerstin Nilsson, DK
Åbent klasse :  Exl 1. CK, Btkl 2  CERT + R-CACIB

😀 Idag blev Mikita svensk champion 😀

Int. Show- Strängnäs SE – 11/3-2017

Dommer: Joakim Ohlsson, SE
Åbent klasse :  Exl 2. CK, Btkl 4 R-Cert

Nat. Show- Strängnäs SE – 10/3-2017

Dommer: Birgit Sluiter, NL
Åbent klasse :  Exl 2. CK, Btkl 3 R-Cert

Int. Show- Fredericia DK – 12/2-2017

Dommer: Åke Cronander, SE
Åbent klasse :  Exl.

Nat. Show – Fredericia DK – 4/12-2016 (Bulldogklubben)

Dommer: P. J. van Baaren-Grobn
Åbent klasse :  Exl. 4

Int. show, Växjö SE – 6/11-2016

Dommer: Olga Sinko Kupriyanova
Åbent klasse :  Exl. 3. CK

Int. show, Malmö SE – 19/3-2016

Dommer: Bengt Åke Bogren
Åbent klasse :  Exl. 1. CK, 3. bedste tæve, R-Cert

Int. show, Fredericia DK- 13/2-2016

Dommer: Roger Vanhoenacker
Åbent klasse :  Exl. 2. CK, 3. bedste tæve

INT. Show My Dog 1, Göteborg SE 9/1-2016

Dommer: Gunnar Nymann
Åbent klasse :  Exl. 3. CK

Nordic Winner Show, Stockholm, SE – 12/12-2015

Dommer: Hildeward Hoenderken
Åbent klasse :  Exl. 3. CK

Klubbsiegershow im IKFB, Verden DE- 6/9-2015

Dommer: Dimitry van Raamsdonk
Mellem klasse :  Exl. 2, reserv Anw. Dt. Ch. VDH (reserv-cert)

Int. Show Rønne DK – 16/8-2015

Dommer: Sally Burns
Mellem klasse : Exl 4

Int. Show Rønne DK – 15/8-2015

Dommer: Dimitrios Antonopoulos
Mellem klasse : Exl 2

Nat.  Nykøbing F. DK – 5/4-2015

Dommer: Marina Ostrovskaya
Junior  kl.: Exl 3 CK

Int.  Malmö SE – 29/3-2015

Dommer: Marion Finney
Unghunde kl.: VG

Nat.  Århus DK – 15/3-2015

Dommer: Ferdi Dickmann
Junior  kl.: Exl

Nat. Gørlev DK – 18/1-2015

Dommer: Seamus Oates
Junior  kl.: VG

Nat. Gørlev DK – 30/11-2014

Dommer: H. J. Peach
Junior  kl.: Exl 2

Int. Växjö SE – 1/11-2014

Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel
Junior kl : Exl 1 CK, 2. btkl  R-CERT

Int.  Hillerød DK – 21/9-2014

Dommer: Marleen Collins
Junior kl : Exl 2. CK, 2. btkl R-CERT

Nat.  Tågarp SE – 14/9-2014

Dommer: Jonny Andersson
Junior kl: Exl 1CK, 1 btkl CERT BIM

Int.  Eslöv SE – 13/9-2014

Dommer: Yvonne Larsson
Junior kl : Exl 1CK, 1 btkl CERT BIM