Evie – udstillinger

Nordic Dogshow – Norrköping SE – 18/8-2019

Dommer: Esa Ruotsalainen, FIN
Junior klasse : VG 2

Nat. Dogshow – Eskilstuna SE – 17/8-2019

Dommer: Maritha Östlund-Holmsten, SE
Junior klasse : VG 3

NAT. Dogshow – Fuglebjerg DK – 11/8-2019

Dommer: Eugene Yerusalimsky, RUS
Junior klasse : VG 2

NAT. Dogshow – Fuglebjerg DK – 10/8-2019

Dommer: Elena Yerusalimskaya, RUS
Junior klasse : Exl 2 CK, R-JCAC, 4. Btkl

NAT. Dogshow – Tvååker SE – 13/7-2019

Dommer: Frank Kane, UK
Junior klasse :  Exl 2

Nordic Dogshow – Tvååker SE – 12/7-2019

Dommer: Karin Sjöholm Östlund, SE
Junior klasse :  Exl 1 CK

Annual Trophy Dogshow – Hannover 7/7 – 2019

Dommer: Dr. Tesics, HU
Junior klasse :  Exl. 1,  Junior-Anw. Dt Ch VDH, Junior-CAC, BIM. VDH-Annual Trophy Youth-Winner 2019

INT. Dogshow – Hannover 6/7 – 2019

Dommer: Marianne Baden, DK
Junior klasse :  Exl. 1,  Junior-Anw. Dt Ch VDH, junior CAC, BIM. VDH-Jugendsieger Hannover 2019

NAT Dogshow – Borås SE – 29/6-2019

Dommer: Laurent Heinesche, LU
Junior klasse :  VG 1

NAT Dogshow – Nykøbing F. DK – 10/6-2019

Dommer: Sonia Kelveri Philippou, CYP
Junior klasse :  Exl. 1, CK, Junior-Cert, 1. bedste tæve  Cert, BIR.

NAT Dogshow – Tånga Hed SE – 30/5-2019

Dommer: Per K. Andersen, NO
Junior klasse :  VG

Int Dogshow – Roskilde DK – 12/5-2019

Dommer: Leif Ragnar Hjorth, NO
Junior klasse :  Exl. 1, CK, Junior-Cert (Kvalificeret til Crufts), 2. bedste tæve  Cert.

Int Dogshow – Roskilde DK – 11/5-2019

Dommer Tino Pehar, Kroatia
Junior klasse :  Exl. 2, CK, R-Junior-Cert

Nordic Dogshow – Roskilde DK – 10/5-2019

Dommer: Bo Skallin, SE
Junior klasse :  Exl. 3, CK

Int. Dogshow – Malmö SE – 31/3-2019

Dommer: Markku Kipinä, FIN
Junior klasse :  VG

Int. Dogshow – Kristiansand NO – 17/3-2019

Dommer: Nina Karlsdotter, SE
Junior klasse :  G

Inofficel Eldsberga – 2/2 – 2019

Dommer: Jennie Andersson, SE
Hvalpe klasse: 1. HP BIR-Hvalp

Int. Dogshow – 6/1 – 2019

Dommer: Matti Touminen, FIN
Hvalpe klasse: 1. HP BIM-Hvalp

Nordic Dogshow – 5/1 – 2019

Dommer: Dan Ericsson, SE
Hvalpe klasse: 2.

Inofficel Klippan – 1/12 – 2018

Dommer: Anette Köster, SE
Hvalpe kl 4-6 md: BIR hvalp m HP .

Inofficel Ronneby – 25/11 – 2018

Dommer: Karin Sjöholm Östlund, SE
Hvalpe kl 4-6 md: BIR hvalp m HP